Lokalita »

PRAHA HOSTIVAŘ - KLIDNÉ BYDLENÍ V CENTRU MĚSTA A PŘESTO V PŘÍRODĚ

Projekt Bytový komplex Hostivař vzniká na jižní stráni Hostivařského údolí, která je z jihu ohraničena ulicí Švehlova a z východu pak ulicí Zemské právo s převažující parcelací pro rodinné domy a vily. Budoucí komplex je nově dopravně napojen ze severu právě z ulice Zemské právo do námi nově vybudované ulice Vladycká, přičemž na jihu jsme vystavěli novou světelnou křižovatku, která umožňuje volný průjezd řešeným územím. Velkou výhodou pro první etapu výstavby je mírné terénní zvlnění jižního svahu umožňující zejména bytům orientovaným na jih či jihozápad pohled do Hostivařského údolí. Naopak byty orientované na východ mohou profitovat z orientace směrem do klidové zóny staré hostivařské vilové zástavby.


Plánek nejbližšího okolí

V první etapě projektu byl postaven dům DE na společné garážové podnoži a dále bytový dům B. Současně jsme pro optimální dopravní komfort vlastním nákladem vybudovali světelnou křižovatku Vladycká / Švehlova. Následně byl postaven bytový dům A a dům C. Poslední úspěšně dokončenou etapou, byla výstavba viladomu s označením H. Nyní jsou ve výstavbě bytové domy I a J. Architektonické řešení spolu s výhodnou orientací budov umožní společně s rozsáhlými zelenými plochami v okolí garantovat mimořádnou intimitu bydlení. Areál pro vás bude kromě nerušeného bydlení i lokalitou, kde můžete klidně a pohodlně nakupovat a užívat si široké nabídky služeb od restaurace přes kadeřnictví až po čistírnu. Bytový projekt se nachází v blízkosti nákupního a zábavního centra Park Hostivař, kam se dostanete během 10 minut chůze. V okolí je i řada dalších nákupnch středisek (Interspar, Lidl, Plus, Billa, Albert, OBI...).

Původní stav v místě nové křižovatky
Panoramatický pohled ze Švehlovy ulice. Na dalším obrázku je již vidět nově vzniklá křižovatka.
Nová křižovatka ulic Švehlova a Vladycká

Na území městské části Hostivař je množství státních i nestátních zdravotnických zařízení. Je výletní, rekreační a relaxační oblastí plnou zeleně. Zároveň je také centrem všech běžců, plavců, cyklistů, vyznavačů fitness, rekreačních sportovců. V této lokalitě se nachází rozsáhlý lesopark s hostivařskou přehradou a koupalištěm. Pro milovníky sportu jsou k dispozici například krytý a venkovní bazén v areálu TJ Slavie, dále krytý bazén Bruslařská spolu se sportovní halou, squash centrum Stamet, tenisové kurty TJ Horní Měcholupy a TJ Hostivař, rugby klub Petrovice, klub bojových sportů na Trhanovském náměstí, pozemní hokej a kopaná HC Hostivař a další.

mapaV Městské části je soustředěno 12 mateřských škol, 11 základních škol, škola umělecká, gymnázium i střední odborná učiliště a střední školy. Nachází se zde i středisko pro volný čas dětí a mládeže, které má působnost především pro oblast Prahy 10, 15, 22, Petrovic. Nabízí pravidelnou zájmovou činnost v takřka 100 zájmových útvarech (kroužcích, oddílech, souborech s různým zaměřením činnosti) na jednotlivých pracovištích Domu UM. Organizují velké množství otevřených akcí pro veřejnost (Den dětí, Čarodejnice, Zahradní slavnosti, otevřené turnaje, přehlídky činnosti, výtvarná odpoledne a mnohé další). Poblíž nákupního centra Park Hostivař se nachází Toulcův dvůr – ekologické centrum Košík, které je vhodné pro sportovní soustředění, akce dětských organizací, školní výlety, hromadné akce dospělých i rodin.

A navíc – do centra města je to jen kousek – do 15 minut můžete stát
na Václavském náměstí!

Bydlete tam, kam jiní dojíždějí za nákupy, zábavou či sportem.

Užijte si klidu přírody a přesto zůstaňte ve městě. Zvolte Hostivař.